O nas

Misja i wizja projektu

Projekt „700 miast” jest skierowany przede wszystkim dla osób, które poważnie myślą o założeniu Kościoła lub już rozpoczęły tę niezwykłą przygodę. Chcemy dzielić się praktyczną wiedzą, opartą na naszych doświadczeniach, a także wsparciem. Wierzymy, że nasz kraj jest gotowy ale potrzebuje odważnych przywódców i liderów, którzy odpowiedzą na Boże powołanie.

Projekt 700 miast rozpoczął się w 2014 roku w miejscowości Olesno. Przez ten czas pomogliśmy przy zakładaniu kościół zarówno w dużych miastach m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, jak i w małych miastach m.in. w Tucholi, Wieluniu, Mogilnie, Praszce. Naszymi mówcami były osoby z wielu krajów m.in Polski, Australii, Ameryki, Nowej Zelandii, Anglii, Szkocji, Kanady. Na przestrzeni lat zauważyliśmy potrzebę stworzenia kolejnego hubu szkoleniowego – w Giżycku, dzięki czemu więcej przyszłych pastorów i liderów ma możliwość brania udziału w zjazdach.

Chcemy widzieć powstające i wzrastające Kościoły, będące odpowiedzią dla naszego kraju.

NASZ ZESPÓŁ

Poznaj osoby prowadzące i współtworzące projekt:

Sławomir Jagieła

Dyrektor i wykładowca

Jest pastorem Kościoła Zielonoświątkowego Kanaan w Oleśnie, który wraz z żoną Krystyną rozpoczęli zakładać w 2005 roku. Charyzmatyczny lider i przywódca, którego marzeniem jest widzieć powstające Kościoły, głoszące Ewangelię i przemieniające oblicze Polski.

Kościół w Oleśnie (miasto niespełna 10 tys. mieszkańców) to kościół wielopokoleniowy, doświadczający stałego wzrostu liczebnego oraz duchowego. Kanaan to wspólnota, która wywiera pozytywny wpływ na Olesno oraz okolice.

SZKOLENIA

  • Olesno

  • Giżycko

Jerzy Tarnowski

Wykładowca

Jerzy Tarnowski pastor Społeczności Chrześcijańskiej w Pabianicach, którą zaczął zakładać wraz z żoną Magdą w 2011 roku po powrocie ze Szwecji. Człowiek, który pragnie przyczyniać się do powstawania nowych Kościołów i wyposażania liderów nowej generacji. Wierzy w to, że pragnieniem Boga jest to aby w każdym mieście i w każdej wsi w Polsce był Kościół ludzi pełnych pasji i oddanych Chrystusowi.

Kościół w Pabianicach bardzo poważnie traktuje misję głoszenia Ewangelii każdemu człowiekowi. Używa do tego różnych działań i w praktyczny sposób wprowadza ludzi w proces uczniostwa. Pragnie przyczyniać się do powstawania nowych kościołów w rejonie Łódzkim.

SZKOLENIA

  • Olesno

  • Giżycko

Andrzej Urgacz

Wykładowca

Pastor i założyciel Kościoła Wołczyn dla Jezusa. Ma 52 lata. Jest pasjonatem Ewangelii i wędkarstwa. Chętny do wspomagania pionierskiego zakładania nowych kościołów w małych miejscowościach. Szczęśliwie żonaty, ma trzech dorosłych synów.

SZKOLENIA

  • Olesno

Krystyna Jagieła

Współzałożycielka i administracja projektu

W sercu Krystyny jest zobaczyć Polskę oddaną Jezusowi. Wraz z mężem Sławkiem od 2005 roku prowadzi kościół Kanaan w miejscowości Olesno. Krysia jest zaangażowana w pracę projektu 700 miast dzieląc się swoim doświadczeniem i mądrością. W projekcie jest również odpowiedzialna za administracje, kwestie noclegów oraz wyżywienia. Krysia jest także charyzmatycznym liderem uwielbienia, który ściąga niebo na ziemie.

Krysia Jagieła
Sara

Sara Duda

Administracja

Sara odpowiada za administracje i techniczne sprawy związane z funkcjonowaniem projektu. Sara pomaga również uczestnikom we współpracy z zespołami misyjnym oraz mówcami. Sara jest częścią kościoła Kanaan z Olesna gdzie służy wraz z mężem. Jako dziecko wzrastała u boku rodziców zakładających kościół przez co miłość do powstających kościołów jest zasiana głęboko w jej sercu.

Tammie Earl Shorrocks

Partnerzy projektu

Tammie i Earl są misjonarzami Assemblies of God z USA, którzy służą w Polsce. Przeprowadzili się do Polski, żeby służyć kościołom oraz pomagać przy powstawaniu nowych społeczności. Tammie i Earl są partnerami 700 miast w pracy zakładania kościołów. Szkolą, inspirują oraz zachęcają nowe społeczności do podążania za Bożym powołaniem.

Shorrocks

FAQ

Najczęściej pojawiające się pytania

Spotkania odbywają się w czterech lokalizacjach – hubach. Każdy ze zjazdów trwa jeden lub dwa dni (zależnie od lokalizacji) oraz dotyczy innego zagadnienia, tworząc tym samym cykl przygotowujący do budowania kościoła.

Konieczna jest rekomendacja pastora. Posiadamy formularz, który należy przesłać gdy zgłosisz chęć dołączenia do projektu.

Wykładowcami są polscy i zagraniczni pastorzy rozwijających się kościołów. Stawiamy na praktyków i osoby z doświadczeniem w prowadzeniu Kościoła.

Projekt jest adresowany do każdej ewangelikalnej denominacji.

Tak, projekt jest akredytowany przez biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce dr. Marka Kamińskiego.

Do projektu można dołączyć w każdej chwili.

Cena za osobę, która jest częścią zespołu zostanie podana niebawem (opłata pokrywa koszt noclegu, wyżywienia i materiałów).

Zachęcamy misjonarzy do uczestnictwa w projekcie przez 3 lata. Po tym czasie misjonarz decyduje czy chce kontynuować.

Roczny sezon zakłada pięć szkoleń w ciągu roku. Spotkania zaczynają się w piątek o godzinie 17:00 i kończą się w sobotę około godziny 17:00. Szczegółowy harmonogram i miejsca zjazdów znajdziesz TUTAJ.

Każdy misjonarz lub para misjonarzy może zabrać ze sobą 3 osoby. Cały zespół na danym szkoleniu nie może liczyć więcej niż 5 osób.

Oferujemy stałą opiekę i dostępność pastorów, którzy mają doświadczenie w zakładaniu kościołów w Polsce. W miarę naszych możliwości oferujemy zagraniczne i polskie grupy misyjne. Istnieje również możliwość wsparcia finansowego dla zakładanych Kościołów na start działalności.

Jeśli w przyszłości dopiero planujesz założyć Kościół, ale nie masz jeszcze sprecyzowanego miasta, w którym działasz lub planujesz misję to skontaktuj się z nami ponieważ takie zgłoszenia rozpatrujemy bardzo indywidualnie.

OPINIE I ŚWIADECTWA

Kilka rekomendacji uczestników projektu.

Dla nas to jest solidny zastrzyk wiedzy, zachęty, motywacji od początku budowania naszego kościoła, czyli od 3 lat. Nigdy nie byłem wcześniej pastorem, więc 700 miast dla mnie osobiście to miejsce, gdzie maksymalnie czerpię, jak ze źródła: jak budować zespół liderski we współczesnym kościele, jak ma wyglądać niedzielne spotkania, aby trafiało do różnych grup, jak z pasją motywować ludzi do życia z Bogiem, służenia innym, wychodzenia ze swojej strefy komfortu, jak nauczać itd. Staramy się wdrażać to, czego się uczymy. Cenimy sobie bardzo feedback od Sławka i Krysi, gdy do nas przyjeżdżają w niedzielę. Ich wskazówki, konstruktywna krytyka są niecenione. Polecamy ten projekt, który nas mocno rozciągnął, a także liderów, którzy z nami uczestniczyli.

Ewa i Jarek Leszczyńscy, Kościół MOSTY

Uczestnictwo w projekcie 700 miast było kluczowe w pierwszych latach rozwoju społeczności DOM. Mogę odpowiedzialnie powiedzieć że DOM nie wyglądał by tak gdyby nie wsparcie, wiedza i relacje zdobyte podczas regularnych zjazdów. 700 miast to również osobisty mentoring, tak ważny i potrzebny dla każdego pastora. Każda osoba myśląca o założeniu współczesnego kościoła powinna obowiązkowo uczestniczyć w tym projekcie. Zachęcam również do uczestnictwa w projekcie pastorów już istniejących społeczności, warto poszerzyć horyzonty i zdobyć niezbędną wiedza do budowy silnych mających wpływ na otoczenie współczesnych kościołów.

Magda i Szymon Kruba, Kościół DOM

700 miast było dla nas doskonałym i jedynym miejscem, w którym mogliśmy uczyć się jak zakładać i prowadzić kościół, miejscem spotkania wspaniałych ludzi mających tą samą pasję budowania Bożego Królestwa. Szczególnie dziękujemy 700 miast za pastorów/usługujących, którzy przeprowadzili nas przez szczególnie krytyczne sytuacje – bez projektu prawdopodobnie nie było Serca Metropolii.

Jeśli czegoś nam dzisiaj brakuje – to 700 miast, jego ludzi, atmosfery, tych wieczorów uwielbienia tej szczególnej Bożej obecności.

Ps. Może jakieś 700 miast bis?! ;)

Beata i Artur Skrzypczak, Kościół Serce Metropolii Katowice

700 miast projekt z niezwykłymi nauczycielami, który daje realne spojrzenie na kwestie techniczne dotyczące budowania zespołów, głębokie objawienie fragmentów Pisma niezbędne do poszerzania królestwa Bożego, zrozumienie problemów i naprowadzenie na rozwiązanie. Projekt tworzony z pasji dla ludzi z pasją do Królestwa Bożego.

Oksana i Jarosław Wasilewscy, Kościół Dla Regionu

Masz pytania? Chcesz porozmawiać?

Jeśli nie potrzebujesz szybkiego kontaktu skorzystaj z formularza kontaktowego i napisz wiadomość.

  • +48 693 859 778